Вид абразивної обробки матеріалів із застосуванням хонінгувальних головок (хони).

 

Хонінгування в основному застосовується для обробки внутрішніх циліндричних поверхонь шляхом поєднання обертального й зворотно-поступального руху хона із закріпленими на ньому розсувними абразивними брусками з рясним зрошенням оброблюваної поверхні мастильно-охолоджувальною рідиною. Один з видів чистових і обробних обробок різанням. Дозволяє отримати отвір з відхиленням від ціліндрічності до 5 мкм і шорсткістю поверхні Ra = 0.63 ÷ 0.04.

Хонінгування зовнішніх поверхонь здійснюється на спеціалізованих верстатах (горизонтально-хонінгувальні) або модернізованих (шліфувальних, горизонтально-розточувальних), продуктивність при цьому в порівнянні з суперфінішуванням в 2-4 рази вища внаслідок більшої кількості брусків і великих тисків.

Обробка отворів в різних деталях в тому числі в деталях двигуна (отворів блоків циліндрів, гільз циліндрів, отворів кривошипної і поршневої головок шатунів, отворів шестерень) і т. д. При обробці хонінгуванням забезпечується стабільне отримання точних отворів і необхідних параметрів шорсткості обробленої поверхні.

Зворотно-поступальний рух хона з постійним тиском бруска або постійною швидкістю радіальної подачі.

 

 Мастильно-охолоджуючі рідини для хонінгування

При обробці деталей із сталі і чавуну застосовують гас або суміш гасу з веретенним маслом (10% -20%). При використанніалмазних хонінгувальних брусків часто застосовують як мастильно-охолоджуючі рідини звичайну воду, в яку додають різні (як правило синтетичні) речовини що запобігають корозії оброблюваної деталі й самого верстата.

Високопродуктивний процес, що дозволяє отримати якісні поверхні з 6-5 квалітетами точності та шорсткістю поверхні Ra 1,6-0,1